Biorąc pod uwagę fakt, że drożeje ubezpieczanie OC, dlatego nie warto trzymać starego pojazdu. Staje się to po prostu nieopłacalne. Wszystko z tego powodu, że posiadacze starszych samochodów, które mają już po 10 lub 15 lat będą zmuszeni do ponoszenia wyższych kwot za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Należy też dodać, że wzrosty mogą sięgać nawet 35%. Nie każdy może sobie na to pozwolić biorąc pod uwagę fakt, że na ten moment opłaty za ubezpieczenie są i tak stosunkowo wysokie.

Przedstawmy teraz wszystko na konkretnym przykładzie. Pod lupę weźmy samochód marki Volkswagen Golf IV z silnikiem 1.6l. z rocznika 1999. W tym wypadku wzrost sięga (w zależności od firm ubezpieczeniowych) od 11,78% do 34,76%. Od razu widać – nie jest to mało.

W takim razie, co opłaca się zrobić najbardziej? Z pewnością sprzedać stare auto wykorzystując w tym celu firmy, które oferują skup aut za gotówkę. Mogą to być tak samo auta osobowe, jak i dostawcze z masą do 3,5t. Stan techniczny także nie będzie żadną przeszkodą. Mogą być to auta mocno skorodowane, niesprawne techniczne, bez ważnych przeglądów, ubezpieczeń OC, ale oczywiście sprawne są także mile widziane jeśli chodzi o skup aut za gotówkę przez tego typu firmy.