Z pewnością jest wiele osób, które zadają sobie pytanie – co zrobić ze starym autem? I tutaj nie ma reguły, ponieważ chodzi zarówno o sprawne auto, jak i wymagające naprawy oraz powypadkowe. Nie każdy chce zajmować sobie czas na cały proces związany ze sprzedażą auta począwszy od przygotowania materiałów potrzebnych do zamieszczenia ogłoszenia np. w Internecie, a kończąc na formalnościach związanych z samą sprzedażą auta.

Mimo wszystko jest kilka rozwiązań, z których można skorzystać. Pierwszą z nich jest wykorzystanie firmy oferującej skup auta. Zazwyczaj w tym wypadku nie ma potrzeby martwienia się o stan samochodu, ponieważ odkupowane są w praktycznie każdym. Kolejnym wariantem może być złomowanie aut. O ile wykonywanie tego na własną rękę może być pracochłonne i średnio opłacalne, o tyle często firmy oferujące skup aut dodatkowo oferuję złomowanie auta. Jako właściciel dostajesz po prostu gotówkę do ręki, a firma zajmuje się resztą. Do ostatecznego rozwiązania może należeć kasacja pojazdów, czyli odsprzedanie auta do kasacji. Zazwyczaj postępuje się tak w wypadku, kiedy auto jest mocno rozbite, zepsute i nie jest opłacalna jego naprawa.

Na koniec warto podkreślić jakie dokumenty są wymagane do sprzedaży auta. Oczywiście jest to dowód rejestracyjny, karta pojazdu w przypadku gdy została wydana i (o ile istnieją) umowy pośrednie w oryginale.